Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Koszty ogrzewania piecem elektrycznym

Ogrzewanie elektryczne stanowi czysty, przyjemny w obsłudze oraz przede wszystkim ekologiczny sposób ogrzewania budynków. Brak kotłowni, konieczności budowy kominów czy wydzielania osobnego miejsca na składowanie paliwa stałego stanowi szczególną zaletę zwłaszcza przy budynkach mieszkalnych.

Jednakże większość inwestorów interesujących się ogrzewaniem elektrycznym odstraszają koszty ogrzewania piecem elektrycznym. Czy jednak rzeczywiście koszt eksploatacji kotła elektrycznego jest tak wysoki, jak mówi powszechne przekonanie?

koszty ogrzewania piecem elektrycznym
koszty ogrzewania piecem elektrycznym

Ile wynosi miesięczny koszt ogrzewania elektrycznego?

Miesięczne koszty ogrzewania elektrycznego mogą znacząco zmaleć przy montażu w domu o wysokim stopniu energooszczędności. Nowoczesne budownictwo pasywne jest w stanie zredukować konieczność pobierania energii do poziomu, w którym koszty ogrzewania są jak najbardziej do przyjęcia dla przeciętnego użytkownika.

Kocioł elektryczny jest też niewielkim wydatkiem sam w sobie, co sprawia, że koszty ogrzewania rozkładają się na sporą lukę. Powstaje ona w dysproporcji między zakupem pieca elektrycznego, a wyposażeniem całej kotłowni i stworzeniem systemu kominowego, czy to w przypadku wyboru opalania paliwem stałym czy gazem lub olejem.

Zalety pieca elektrycznego

Piec elektryczny co jest przy tym stosunkowo niewielkich rozmiarów, łatwy w obsłudze i montażu, można umieścić go w dowolnym pomieszczeniu i nie będzie pochłaniał ani za wiele miejsca ani uwagi.

Centralne ogrzewanie elektryczne jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie przede wszystkim komfort obsługi systemu grzewczego i brak jakichkolwiek kłopotów z dozorem, konserwacją i awaryjnością instalacji. Elektryczne kotły CO, ograniczają tak nieprzyjemne czynności i zdarzenia do minimum. Koszty ogrzewania piecem elektrycznym stają się tylko jedną z wad, które można łatwo zrekompensować istotnymi zaletami.

Polecamy również inne wpisy na naszym blogu: montaż podłogówki krok po kroku czy koszty ogrzewania domu gazem.