Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Awaria podłogówki

Awaria ogrzewania podłogowego może być poważną zagwozdką, szczególnie w okresie zimowym. Ogrzewanie podłogowe to innowacyjny system ogrzewania, który staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Z jednej strony zapewnia on komfortowe i przyjemne ogrzewanie pomieszczeń, z drugiej strony może jednak ulec niechcianemu uszkodzeniu.

Uszkodzenie ogrzewania podłogowego – z czego wynika?

systemy ogrzewania podłogowego sanderUszkodzona podłogówka to problem, z którym mogą borykać się zarówno właściciele domów, jak i mieszkań. W większości przypadków awarie podłogówki wynikają z wadliwego bądź nieprofesjonalnego montażu. Zdarza się, że w wyniku nieprawidłowo wykonanego montażu dochodzi do przecięcia rur lub nieszczelności, co z kolei prowadzi do wycieku wody i poważnych szkód w pomieszczeniu.

Inną częstą przyczyną awarii ogrzewania podłogowego jest zapowietrzenie systemu. Proces ten polega na tym, że w rurach ogrzewania podłogowego krąży powietrze zamiast wody, co w dalszej kolejności skutkuje nieprawidłowym rozprowadzeniem ciepła i obniżeniem wydajności systemu. W takiej sytuacji należy obligatoryjnie skontaktować się z profesjonalnym serwisem, który użyje specjalistycznych narzędzi do odpowietrzenia instalacji.