Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Instalacja ogrzewania podłogowego

Jesteś na etapie przygotowywania pomysłów do budowy domu? A może już jesteś w trakcie budowy domu i przyszedł czas na wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego?

Jeżeli tak to jest bardzo wiele rzeczy do przemyślenia, zaplanowania i odpowiedniego wykonania, aby całość inwestycji wykonana została poprawnie. Tak więc instalacja wodnego ogrzewania podłogowego – zaplanowanie i montaż. Czy wybrałeś już do tego zadania odpowiednią firmę? Jeżeli nie to warto zastanowić się nad jej wyborem, ponieważ będzie to miało spore skutki w przyszłości. I nie mówię tutaj tylko o jakości wykonania usług, która także w ogromnej mierze zależy od firmy. Mowa również o cenie wykonania ogrzewania podłogowego w całym domu, a także o długości gwarancji oraz o fakcie, na co konkretnie jest udzielania gwarancja firmy wykonującej podłogówkę w naszym przyszłym domu.

Elektryczne ogrzewanie

Na pewno nikt z nas nie chciałby, aby nagle w środku zimy ogrzewanie podłogowe się zepsuło i nie byłoby możliwości w żaden sposób ogrzać domu. Zgadza się, że zawsze istnieje możliwość elektrycznego ogrzewania domu, jednak po pierwsze byłoby to bardzo kosztowne. Po drugie, należałoby mieć odpowiedni sprzęt i odpowiednią jego ilość, aby ogrzać w dostatecznym stopniu dom grzejnikami elektrycznymi. Jeden grzejnik o mocy dwóch tysięcy Wat wystarcza na ogrzanie jednego, średniej wielkości pokoju. Tak więc do ogrzania całego domu potrzebnych byłoby minimum kilka, o ile nie kilkanaście, takich grzejników.

Ogrzewanie podłogowe
Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego

Oprócz tego całość takiego ogrzewania musiałaby wytrzymać nasza instalacja elektryczna, ale ten punkt przyjąć myślę można, że udałoby się spełnić, ponieważ byłby to nowy dom, z odpowiednią instalacją. Wracając jednak do ogrzewania podłogowego można zapytać o dwie rzeczy a mianowicie: jak zrobić ogrzewanie podłogowe oraz ogrzewanie podłogowe jak wykonać?

Jak zrobić ogrzewanie podłogowe?

Odpowiadając na dwa powyższe pytania na pewno należy przyjąć, iż ogrzewania podłogowego nie powinniśmy wykonywać sami, ani nawet osoba, która, jak to się mówi – zna się na tym. Wykonaniem ogrzewania podłogowego powinna się zająć odpowiednia do tego firma, która posiada do wykonania tego odpowiedni sprzęt oraz osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami. W przeciwnym razie ogrzewanie może nie zostać wykonane w taki sposób, w jaki powinno być wykonane, a co gorsza może ono się zepsuć w momencie, gdy będzie zbytnio wykorzystywane. Mówimy więc o sytuacji, kiedy na dworze będzie najzimniej, ponieważ wówczas to właśnie będziemy podkręcać nasze ogrzewanie. A na pewno nie chcielibyśmy pozbyć się naszego ogrzewania, gdy na zewnątrz będzie -20 stopni Celsjusza.

Jeśli interesuje Cie instalacja ogrzewania podłogowego przez specjalistę, skontaktuj się z nami. Zapraszamy, rozwiejemy Twoje wątpliwości.