Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe w starym domu

Ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej popularną opcją. Ten system grzewczy ma wiele zalet, których brakuje tradycyjnym grzejnikom i kaloryferom. Na pierwszym miejscu jest prawdopodobnie estetyka. Podłogówka umożliwia dowolne zagospodarowanie przestrzeni. Co więcej, ciepło w stopu przez cały rok jest po prostu wygodne, a wręcz luksusowe. Nic nie równa się z przyjemnością chodzenia boso po ciepłej posadzce, gdy za oknem leży śnieg. Czy ogrzewanie podłogowe w starym domu jest możliwe? Tak! Nie jest to wcale rozwiązanie zarezerwowane tylko i wyłącznie dla nowego budownictwa.

ogrzewanie podłogowe sandersystemPodłogówka w starym domu

Aby zainstalować ogrzewanie podłogowe w starym domu, konieczny będzie gruntowny remont. Podczas oceny stanu technicznego przez specjalistę może okazać się, że nie wszystkie pomieszczenia nadają się do takiego ogrzewania. Niekiedy cały budynek nie jest zdatny do utrzymania podłogówki. Są to jednak rzadkie przypadki. Warunkiem jest odpowiednia izolacja cieplna, wytrzymałość stropu i wysokość pomieszczeń. Ogrzewanie podłogowe w starym domu nie powinno też znajdować się bezpośrednio pod kominkiem lub dużą ilością ciężkich mebli.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Warto wiedzieć, że elektryczne ogrzewanie podłogowe w starym domu może okazać się znacznie prostsze do zamontowania. Nie zabiera ono cennej przestrzeni pionowej oraz jest lekkie i suche. Z kolei wodne ogrzewanie podłogowe w starym domu może okazać się bardziej oszczędne. Szczególnie jeśli twój dom wyposażony jest w kolektory słoneczne do nagrzewania wody użytkowej. Wówczas, podłogówka prawie nic cię nie kosztuje. Niepodważalną zaletą ogrzewania podłogowego w starym domu jest lepsze rozprowadzenie ciepła. Najcieplejsze są wówczas stopy, a im bliżej głowy – tym chłodniejsze powietrze. Jest to bardzo komfortowe grzanie, które nie powoduje uczucia duszności.

Zainteresowany? Napisz do nas po darmową wycenę!