Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Dopłata na termomodernizację

Jeżeli zabierasz się za termomodernizację swojego domu, mamy dla ciebie świetne informacje. Nie musisz pokrywać wszystkich kosztów z własnego budżetu. Istnieją liczne programy rządowe (lokalne i ogólnopolskie), które oferują dopłatę na termomodernizację dla rodzin i właścicieli domów jednorodzinnych. Podstawowym warunkiem jest wymiana starych, nieefektywnych urządzeń na nowe, ekologiczne rozwiązania. Brany jest też pod uwagę roczny przychód domowników – na tej podstawie ustalana jest wysokość przyznawanego dofinansowania.

Dopłata na termomodernizację

Najpopularniejsza dopłata na termomodernizację możliwa jest na podstawie programu Czyste Powietrze. Dotyczy on starych budynków jednorodzinnych, które są nieefektywnie ocieplone i wykorzystują przestarzałe technologie grzewcze. Takie budowle to jedne z głównych przyczyn wzmożonego smogu oraz generator ogromnych kosztów i zanieczyszczeń w okresie grzewczym – jesienno-zimowym. Możesz ubiegać się o dopłatę na termomodernizację, jeżeli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem domu lub lokalu mieszkalnego z księgą wieczystą.

ogrzewanie podłogowe sandersystemWysokość dopłaty na termomodernizację

Na podstawie tego projektu, możesz otrzymać bezzwrotną dopłatę pokrywającą 15-90% twoich wydatków na termomodernizację lub pożyczkę przyznawaną na bardzo korzystnych warunkach. Istnieją też inne udogodnienia, na przykład odliczenie poniesionych kosztów od rocznego podatku. Co może obejmować dopłata na termomodernizację? Przede wszystkim:

  • Usunięcie starego źródła ciepła,
  • Zakup i instalację nowego pieca, kotła na paliwo stałe, pompy ciepła, elektrycznego systemu ogrzewania lub przyłącza cieplnego,
  • Modernizację instalacji wody,
  • Poprawę izolacji i docieplenie budynku,
  • Wymianę okien ściennych, dachowych, drzwi wejściowych i bram garażowych na bardziej szczelne.