Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Zestaw inteligentnego domu

Decydując się na zestaw inteligentnego domu do naszego nowego miejsca zamieszkania, lub jako ulepszenie po remoncie, wiele osób zastanawia się co wchodzi w skład inteligentnego domu. System inteligentnego domu bazuje na najnowszej technologii, aby ulepszyć standard życia w zwykłych mieszkaniach. Jest to sprzęt, na który stać każdego Polaka. Smart home to ekologiczna i ergonomiczna automatyzacja domu, a w jej skład może wchodzić tylko jedno lub dwa urządzenia, lub cały duży zestaw, w zależności od naszych upodobań, wymagań i oczywiście budżetu.

Zestaw inteligentnego domu

Najbardziej podstawowy zestaw smart home to kontrola światła i ogrzewania. Są to systemy, które najłatwiej wzbogacić o technologię smart home, oraz najczęściej przez nas używane, a co za tym idzie – zużywające znaczącą część kupowanej przez nas energii. Zestaw inteligentnego domu kontroluje czas i intensywność działania tych instalacji, abyśmy mogli jak najwięcej zaoszczędzić, jednocześnie ciesząc się wygodą idealnie funkcjonującego domu. Ale oczywiście, to nie wszystko, co wchodzi w skład inteligentnego domu.

zestaw inteligentnego domu
zestaw inteligentnego domu

Możliwości smart home

Rozszerzony zestaw smart home to zbiór czujników temperatury, wilgoci, ruchu, liczne huby rozgałęziające, kamery, itp. Odpowiednio zainstalowany system inteligentnego domu pozwala sterować całym domem z jednego punktu – panelu z przyciskami, pilota lub aplikacji na telefonie, czy też komputerze. Istnieją także technologie umożliwiające sterowanie komendami głosowymi. Bardziej zaawansowany zestaw inteligentnego domu zawiera też mechanizmy, które pozwalają np. na otwieranie i zamykanie drzwi lub okien oraz podlewanie roślin albo karmienie zwierząt domowych. Ta nowoczesna technologia często ma wbudowany system komunikacji między urządzeniami, co w połączeniu z czujnikami daje w pełni samodzielny, inteligentny system kontroli domem, który nie wymaga od człowieka praktycznie żadnej ingerencji. Dlatego jest to częste rozwiązanie stosowane w domu ludzi nie w pełni samodzielnych, aby ułatwić im codzienne funkcjonowanie.

Szukasz systemu ogrzewania, który najlepiej nadaje się do inteligentnego domu? Chcesz oszczędnego i komfortowego rozwiązania? Wybierz ogrzewanie podłogowe! Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę systemu podłogówki!