Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Podłogówka na gaz

Ogrzewanie podłogowe to jedno z częściej wykorzystywanych typów instalacji grzewczych w Polsce. Szczególnie często korzystają z tego typu ogrzewania inwestorzy budujący nowe budynki mieszkalne. Pewna część osób zastanawiających się nad wyborem typu ogrzewania, decyduje się na tradycyjnie przyjęte za najbardziej ekonomiczne kotły na drewno lub węgiel. Jednakże warto jest rozważyć zasadność wykorzystania ogrzewania podłogowego na gaz. Jego wszechstronne zalety, mogą w wielu przypadkach przeważyć szalę korzyści.

Korzyści jakie daje podłogówka na gaz

Przede wszystkim piece na drewno wymagają dużych nakładów czasu i miejsca w celach przygotowania i zgromadzenia materiału opałowego. Jeśli dysponujemy dużą działką, powierzchnią użytkową w domu i czasem, nie stanowi to żadnego problemu, jednak w przypadku gdy brakuje nam któregoś z tych czynników warto już zastanowić się nad wyborem podłogówki na gaz. Gazowe ogrzewanie podłogowe nie wymaga dużych nakładów pracy. Zasadniczo jego obsługa sprowadza się jedynie do corocznych przeglądów i ewentualnych napraw systemów, które jednak zdarzają się w tego typu instalacjach bardzo rzadko. Podłogówka na gaz jest więc wygodna i prosta w obsłudze nawet dla zupełnego dyletanta.

podłogówka na gaz
podłogówka na gaz

Ogrzewanie podłogowe na gaz to świetne rozwiązanie dla budynków, które mają bezpośrednią możliwość wykonania przyłącza gazowego. W przeciwnym razie podłogówka gazowa może mimo wszystko okazać się mało opłacalna, gdyż konieczne będzie wykonanie zbiornika gazowego na działce i przyłącza do niego. Z kolei gaz ciekły, możliwy do magazynowania w takim zbiorniku jest droższy niż gaz pobierany z sieci zewnętrznej, co bezpośrednio wpływa na opłacalność całej inwestycji. Dlatego też ogrzewanie gazowe na gaz ciekły polecane jest jedynie, jako rozwiązanie tymczasowe.

Zobacz także: pompy ciepła bez zasobnika, jak działają pompy ciepła.