Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Podgrzewana podłoga

Podgrzewana podłoga, któż by nie chciał mieć ciepłych kafelków pod stopami w zimny, śnieżny dzień, siedząc wygodnie przy herbacie i ciasteczkach? Albo wracając po męczącej pracy oprzeć zmęczone stopy o przyjemnie ciepłą podłogę, bądź też z kolei wychodzić z łazienki wprost na rozgrzaną powierzchnię, a nie na nieprzyjemnie zimne płytki. To marzenia wielu z nas, które za sprawą ogrzewania podłogowego mogą bardzo łatwo dać się urealnić.

Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Podgrzewana podłoga, czym tak w zasadzie jest ta instalacja? Niczym więcej jak systemem rurek, zatopionych w wylewce podłogowej i przykrytych zewnętrznym materiałem wykończeniowym, którym mogą być płytki ceramiczne czy nawet panele. Ciepła podłoga opiera się o czynnik grzewczy krążący w obiegu ukrytych rurek, zasilany mniej lub bardziej standardowymi kotłami grzewczymi. Podłogówka wodna bez problemu bowiem może współpracować z kotłami na paliwo stałe takie jak drewno czy węgiel, ale równie dobrze radzi sobie z kotłami gazowymi, a nawet pompami ciepła. Jednocześnie inwestor ma także do wyboru odrobinę inny system ogrzewania podłogowego, a mianowicie podłogówkę elektryczną, która działa w oparciu o energię elektryczną i system mat grzewczych, także umieszczanych pod powierzchnią podłogi, ale na dużo mniejszych głębokościach.

podgrzewana podłoga
podgrzewana podłoga

Podgrzewana podłoga

Ogrzewana podłoga kojarzy się wielu z nas przede wszystkim z płytkami ceramicznymi. Zasadniczo jest to bardzo słuszne skojarzenie, ale nie do końca zgodne z obecnym stanem faktycznym. Współczesne systemy podłogowe mogą współpracować z podłogami drewnianymi czy z powierzchniami na których położone są panele, a nawet dywany, ważne jest tylko aby te materiały zewnętrzne były dostosowane do współpracy z podłogówką. Niestety istotnym faktem jest to, że współpraca podłogówki z tego typu materiałami jest znacząco mniej wydajna niż współpraca z ceramiką czy płytkami kamiennymi i z gruntu zostaje pozbawiona jednej z podstawowych swoich zalet, a mianowicie akumulacji ciepła.

Rozważasz instalację ogrzewania podłogowego? Chcesz sprawdzić ile będzie Cię to kosztowało? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę systemu! Nie zwlekaj!