Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie ścienne

U większości osób zastanawiających się lub u osób, które już rozpoczęły budowę domu, pojawia się wcześniej czy później pytanie jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Czy wybrać ogrzewanie podłogowe, czyli to nowocześniejsze, które jest jednak póki co rzadziej stosowane czy może jednak zostać przy rozwiązaniach tradycyjnych, jakim jest ogrzewanie ścienne?

Ogrzewanie ścienne

Ogrzewanie ścienne
Ogrzewanie ścienne

Wybór nie jest zazwyczaj aż taki prosty, jakby się to mogło wydawać. Często osoby są zdecydowane na jeden czy też drugi rodzaj ogrzewania, ale jednak nie jest to najczęściej poparte logicznymi pobudkami. Często bowiem osoby budujące dom chcą wybrać ogrzewanie ścienne, ponieważ tak było na przykład w im poprzednim domu lub, że tak jest w większości domów.

Natomiast osoby będące za ogrzewaniem podłogowym lubią twierdzić, że chcą ten rodzaj ogrzewania, ponieważ jest ono nowocześniejsze i z tego powodu jest też na pewno lepsze, niż ogrzewanie ścienne. Oczywiście ile osób tyle opinii i każdy chce mieć swoje zdanie w tym temacie.

Warto w tym momencie zaznaczyć, iż ogrzewanie ścienne pozostaje w większości indywidualnych przypadków wciąż tańsze w montażu, niż ogrzewanie podłogowe. Które z nich jest z kolei wydajniejsze to jest to już kwestia bardziej sporna, ponieważ o wiele trudniej ją udowodnić, niż cenę montażu i zakupu urządzeń, do czego wystarczy spojrzeć w faktury za zakup urządzeń oraz pracę ekipy tworzącej ogrzewanie w domu.

Warto także porozmawiać z profesjonalistami w tej branży odnośnie obydwu tych rodzajów ogrzewań. Rozmowa nigdy nie zaszkodzi a może jednak bardzo wiele wyjaśnić. Do tego dzięki takim rozmowom możemy zmienić zdanie jeżeli chodzi o rodzaj zastosowanego ogrzewania, a więc wiąże się to już z tym, że tylko dzięki rozmowie może się zmienić coś, co będzie nam służyć prawdopodobnie przez minimum kilkanaście, a może i nawet kilkadziesiąt długich lat. Ogrzewanie ścienne bowiem wcale nie musi być droższe od ogrzewania podłogowego, a wręcz należy powiedzieć, że zazwyczaj droższe ono nie jest. Wybór ostateczny należy jednak oczywiście do klienta.


Jeśli jesteś laikiem w temacie ogrzewania płaszczyznowego (w tym podłogówki oraz ogrzewania ściennego), zapraszamy do kontaktu. Przekażemy Ci wiele cennych informacji, a także zapewnimy darmowa wycenę. Oferujemy również dostarczanie wszelkich elementów ogrzewania oraz usługi projektowania i montażu.

Dowiedz się więcej również o innych zagadnieniach poruszanych u nas – o automatycznym sterowaniu domem i procesie instalacji ogrzewania podłogowego.