Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie Podłogowe w Kamienicy

Ogrzewanie podłogowe to niewątpliwie bardzo komfortowe rozwiązanie. Daje zdecydowanie lepszy rodzaj ciepła niż tradycyjne grzejniki. Jeżeli uważasz, że nie możesz cieszyć się taką wygodą mieszkając w kamienicy – jesteś w sporym błędzie! Podłogówka to nie tylko przywilej nowych domów. Ogrzewanie podłogowe w kamienicy jest możliwe – i może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

ogrzewanie podłogowe w kamienicyOgrzewanie podłogowe w kamienicy – formalności

Zanim podejmiesz jakiekolwiek działanie, musisz zdobyć zgodę na zmianę rodzaju ogrzewania od spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Bez takiego dokumentu, nie można legalnie wprowadzać żadnych zmian w budynku. Kolejną sprawą, jaka może cię ograniczać jest przestarzały typ architektury. Sama konstrukcja stropu w kamienicy może nie być na tyle silna, by unieść instalację wodną. Co więcej, wiele starych budynków nie ma wystarczająco efektywnej izolacji. Bez niej, ogrzewanie podłogowe w kamienicy po prostu nie ma sensu – będzie stwarzało ci dużo niepotrzebnych kosztów.

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Wszystkie problemy rozwiązane? Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, można montować ogrzewanie podłogowe w kamienicy. Prawdopodobnie lepiej sprawdzi się tu lekka i łatwa w montażu instalacja elektryczna. Wystarczy położyć ją pod wierzchnią warstwą podłogi i cieszyć się bardziej komfortowym ciepłem.

Zalety podłogówki w kamienicy

Ogrzewanie podłogowe w kamienicy może okazać się nie tylko bardzo wygodne, ale też oszczędne. W wysokich pomieszczeniach grzejniki nie działają zbyt efektywnie. Natomiast podłogówka umożliwia sprawniejsze rozkładanie się temperatury. Pomieszczenia nagrzewają się równomiernie – najcieplej jest przy podłodze. Na wysokości głowy, powietrze zawsze będzie przyjemne i niezbyt gorące. Ciepło nie będzie niepotrzebnie gromadzić się pod sufitem. Dzięki temu, będziesz mógł obniżyć temperaturę grzania nawet o 2-3 stopnie.

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego w kamienicy? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę!