Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe w bloku

Z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z zalet, jakie niesie tak zwana podłogówka. Ogrzewanie podłogowe wodne lub elektryczne jest nie tylko opłacalne, ale też bardzo komfortowe. Wiąże się to z pewnym uczuciem luksusu – ciepłej podłogi w zimowe dni lub po wyjściu z kąpieli nie da się porównać z żadnym innym uczuciem. Utarło się jednak, że jest to rozwiązanie zarezerwowane tylko i wyłącznie dla nowopowstających domów. Niesłusznie! Ogrzewanie podłogowe w bloku, kamienicy i w starych domach remontowanych także jest możliwe.

ogrzewanie podłogowe w blokuOgrzewanie podłogowe w bloku – jak je wykonać

Jest to jednak kwestia nieco trudniejsza do zorganizowania. Przede wszystkim, każdą zmianę w sposobie ogrzewania mieszkania w bloku należy zgłosić do wspólnoty lub spółdzielni. Budynki wielorodzinne zwykle traktowane są jako całość i zarząd niechętnie zezwala na zmiany. Jednak, jeśli rozliczasz się indywidualnie, ogrzewanie podłogowe w bloku może być dla ciebie w zasięgu ręki. Złóż odpowiedni wniosek i poczekaj na decyzję. Jeżeli będzie pozytywna, będziesz mógł zacząć działać.

Jaka podłogówka do bloku?

W większości przypadków, decydując się na ogrzewanie podłogowe w bloku, musisz wybrać podłogówkę elektryczną. Jest ona droższa w montażu i eksploatacji niż wodna. Jednakże chodzi tu o budowę i specyfikację instalacji, jak i samego budynku. W większości pomieszczeń, wysokość podłogi i stropu nie pozwala na żadne modyfikacje. Podłogówka elektryczna zajmuje znacznie mniej miejsca. Wodna sprawiłaby podniesienie poziomu podłogi, co mogłoby stworzyć zbyt niską wysokość pomieszczeń.

Ogrzewanie podłogowe w bloku może czasem okazać się nieopłacalne. Nawet jeśli dostałeś pozwolenie i wszystko idzie po twojej myśli – jeśli budynek nie ma odpowiedniej izolacji, podłogówka nie ma sensu. Gdy straty cieplne są za duże, jest ona po prostu nieopłacalna.

Zainteresowany ogrzewaniem podłogowym? Skontaktuj się z nami po darmową wycenę!