Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe na gaz

Ogrzewanie podłogowe na gaz jest obecnie uznawane za jedno z bardziej ekologicznych sposobów na ogrzanie budynku mieszkalnego. Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej wykorzystywane właśnie w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych, ale podłogówka gazowa pojawia się także w budynkach użyteczności publicznej oraz z prywatnych lokalach usługowych.

Ogrzewanie podłogowe na gaz

Podłogówka gazowa stanowi jedno z droższych rozwiązań instalacyjnych, jednak specyfika działania ogrzewania podłogowego sprawia, iż późniejsze wykorzystywanie systemu grzewczego pozwala na częściowy zwrot poniesionych kosztów. Dodatkową zachętą do wykorzystania ogrzewania podłogowego gazem są dotacje państwowe. Programy ogólnopolskie, umożliwiające uzyskanie środków finansowych, rekompensujących nakłady ponoszone na zakup i montaż instalacji gazowych.

Możliwości wzięcia dotacji na ogrzewanie podłogowe na gaz wiążą się ze specyficznymi właściwościami jakie ma spalany gaz ziemny. W momencie przetwarzania gazu na energie cieplną nie dochodzi do powstawania szkodliwych pyłów i gazów, np. gazów cieplarnianych. Tym samym atmosfera pozostaje czysta, nie ma także ryzyka tworzenia się zjawiska smogu.

ogrzewanie podłogowe na gaz
ogrzewanie podłogowe na gaz

Gazowe ogrzewanie podłogowe jest szczególnie często zakładane w rejonach gdzie uniemożliwiono w sposób ustawowy, skorzystanie z tańszych form ogrzewania, np. korzystania z ogrzewania w oparciu o paliwa stałe, takie jak węgiel czy drewno. Ogrzewanie podłogowe na gaz, mimo że koszty zakupu surowca są wysokie, to jednak ze względu na sposób działania podłogówki, oparcie o niższe temperatury czynnika grzewczego czy pracę dużych powierzchni grzewczych.

Elementem ograniczającym w pewnym stopniu rozprzestrzenianie się podłogówki gazowej jest fakt, iż konieczne jest uzyskanie dostępu do sieci gazowej. W ostatnich latach popularniejsze jest wykorzystywanie zbiornika na gaz ciekły, co jednak stanowi dodatkowe powiększenie kosztów.

Ogrzewanie podłogowe na gaz

Chcesz zainstalować ogrzewanie podłogowe w swoim domu? Skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę!