Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Nowoczesny system ogrzewania

Nowoczesne ogrzewanie domu

Z roku na rok powiększa się grono osób, które decyduje się na zastosowanie nowoczesnego ogrzewania domu, ponieważ wiąże się z tym wiele korzyści. Do jednych z takich systemów ogrzewania nowoczesnego można zaliczyć z całą pewnością: pompy ciepła, rekupercję, ale także ogrzewanie podłogowe.

Pompy ciepła

Pompa ciepła to energooszczędna technologia, która przenosi ciepło do przestrzeni wewnętrznej bez konieczności wytwarzania ciepła z zasobów ciepła. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na odejście od paliw kopalnych. Uważa się, że może to pomóc rządom osiągnąć cele w zakresie niższych emisji, zapewniając jednocześnie komfort i zrównoważony rozwój konsumentom na całym świecie. Pompa ciepła przenosi ciepło w powietrzu za pomocą czynników chłodniczych do kontrolowania temperatury w pomieszczeniu. Podczas pracy grzewczej jednostka zewnętrzna pochłania ciepło z powietrza zewnętrznego i przenosi je do przestrzeni wewnętrznej. Podczas chłodzenia jednostka wewnętrzna pochłania ciepło z powietrza w pomieszczeniu i odrzuca ciepło na zewnątrz.

Ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podłogoweMówiąc najprościej, ogrzewanie podłogowe ogrzewa dom poprzez system zainstalowany pod podłogą – w przeciwieństwie do grzejników, które większość z nas zna. Oprócz wspaniałego uczucia posiadania ciepłych podłóg, rozprowadza ciepło bardzo równomiernie w domu. Dodatkowo, w zależności od domu i rodzaju wybranego systemu, może to sprawić, że Twój dom będzie bardziej energooszczędny i zmniejszy emisję dwutlenku węgla. Cena instalacji mokrego systemu może się różnić. Jeśli jest to tylko jeden pokój, to zależy od tego, czy znajduje się na parterze, czy też jest blisko kotła. Prawie na pewno będzie to droższe niż instalacja systemu elektrycznego.

Rekupercja

Rekupercja to innowacyjny system grzewczy, który daje możliwość wytwarzania ciepła z powietrza wcześniej zużytego. Na takie rozwiązanie decyduje się każdego roku korzystać coraz większe grono osób, ponieważ dzięki temu można w znaczący sposób zaoszczędzić na rachunkach.