Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Montaż ogrzewania podłogowego

Poprawnie przeprowadzony montaż ogrzewania podłogowego to gwarancja bezawaryjnego i długotrwałego użytkowania systemu grzewczego. Każda awaria wiąże się bezpośrednio z ponoszeniem sporych kosztów, nakładami pracy oraz czasu, a także dodatkowych nerwów czy ograniczeń w użytkowaniu domu bądź mieszkania. Jednakże uszkodzenia ogrzewania podłogowego są szczególnie niekomfortowe gdyż wiążą się z koniecznością praktycznie generalnego remontu. Montaż podłogówki sprowadza się do zatapiania systemu rur grzewczych w wylewce podłogowej. Jeśli jest to ogrzewanie podłogowe elektryczne, warstwa wylewki nie jest jeszcze zbyt gruba, ale jeśli mamy do czynienia z ogrzewaniem podłogowym wodnym, to wylewka jastrychowa ma grubość od kilku do kilkunastu centymetrów. Kucie, naprawa systemu oraz ponowne zalewanie i kładzenie podłogi to ogromny wydatek i spore utrudnienie stąd też instalacja podłogówki powinna być przeprowadzona maksymalnie poprawnie.

Jak prawidłowo zainstalować ogrzewanie podłogowe?

Pewnym pocieszenie powinien być tutaj fakt, iż poprawnie zrobiony montaż ogrzewania podłogowego praktycznie niweluje możliwość powstania jakichkolwiek awarii. Jak jednak zamontować podłogówkę, aby być pewnym, że żadne uszkodzenia nie zmusza nas do generalnego remontu podłóg?

montaż ogrzewania podłogowego

Przede wszystkim istotny jest poprawnie zrobiony plan prac przy instalacji podłogówki. Wykonanie wszystkich etapów zgodnie z założonymi schematami, użycie wysokiej jakości materiałów i zadbanie o precyzję wykonania są gwarantami spokoju na długie lata. Do tej listy koniecznych kroków należy dodać zatrudnienie odpowiednich fachowców, To, komu zlecić montaż podłogówki jest równie ważne, jak np. jakość wykorzystanych materiałów.

Instalację podłogówki najlepiej powierzyć fachowcom

Wprawdzie instalacja podłogówki, co do zasady jest bardzo prosta i wiele osób, choćby z minimalną dozą smykałki do własnoręcznych robót budowlanych, byłoby w stanie jej podołać, to jednak z uwagi na wspomniane już konsekwencje nawet drobnych błędów nie warto jest wykonywać ją zupełnie samodzielnie. Dla osób, które chcą uczestniczyć w całym procesie instalacji, i tych którzy nie chcą wynajmować całek ekipy montażowej dobrym wyjściem jest skorzystanie z pomocy fachowca. Jeden doświadczony pracownik jest w stanie skorygować nasze ewentualne błędy i poprowadzić nas przez cały proces instalacji. Istotne jest jednak aby fachowca dobrać odpowiedzialnie, zwracając uwagę na jego wcześniejsze doświadczenie przy wykonywaniu tego typu instalacji.

Montaż ogrzewania podłogowego – darmowa wycena

Jeśli interesuje Cię montaż ogrzewania podłogowego w Twoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową, niezobowiązującą wycenę systemu i instalacji podłogówki! Nie zwlekaj i skorzystaj z naszego formularza kontaktowego!