Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Mata do ogrzewania podłogowego

Coraz popularniejszą alternatywą dla ogrzewania podłogowego wodnego jest ogrzewanie elektryczne. Mimo kilku istotnych wad, ogrzewanie elektryczne ma kilka walorów, które dla niektórych grup inwestorów stanowią argumentację nie do przebicia. Główną zaletą ogrzewania podłogowego elektrycznego jest jego niska waga. Mata do ogrzewania podłogowego, stanowiąca jego podstawowy element jest bardzo lekka i nie wymaga zatapiania w grubiej warstwie wylewki jastrychowej. To z kolei sprawia, że świetnie nadaje się do starszych budynków, gdzie stropy mają niską wytrzymałość i możliwości obciążeniowe oraz na poddasza.

Mata do ogrzewania podłogowego

Mata do ogrzewania podłogowego to także świetne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się z korzyści posiadania ogrzewania podłogowego ale nie są gotowi na czasochłonny i pracochłonny remont generalny. Chcąc uniknąć kurzu, brudu i niedogodności związanych z drastycznymi przeróbkami można zdecydować się na mało wymagające maty grzewcze. Sama mata do ogrzewania podłogowego składa się z przewodów elektrycznych, ułożonych już w gotowe pętle grzewcze na specjalnym podłożu, zaizolowanym z jednej strony. Proces montażu sprowadza się więc poza przygotowaniem podłoża, do rozłożenia mat grzewczych i wpięcia ich do instalacji elektrycznej.

maty-ogrzewanie-podlogowe-elektrycznePodłogowe maty grzewcze

Ogrzewanie podłogowe elektryczne oparte o maty grzewcze jest rozwiązaniem niezaprzeczalnie drogim. Energia elektryczna to jeden z najdroższych sposobów na zapewnienie ogrzewania w budynkach mieszkalnych, a sam zakup i montaż systemu również nie należy do najtańszych. Jednakże sporo osób decyduje się na takie rozwiązanie chcąc uniknąć obciążeń związanych z montażem ogrzewania podłogowego wodnego, a jednocześnie aby móc korzystać z zalet podłogówki.

Dzięki montażowi mat do ogrzewania podłogowego zyskujemy instalacje która zwiększa znacząco funkcjonalność, estetykę i względy zdrowotne w pomieszczeniach. Pozbawienie pomieszczeń kaloryferów ściennych, utrudniających możliwości ustawienia pozwala przeorganizować przestrzeń. Jest to szczególnie pożądane w niewielkich pomieszczeniach takich jak łazienka czy hole wejściowe, a także w szczególnie często użytkowanych, gdzie każdy centymetr ściany pełni jakieś zadanie, np. w kuchni.

Napisz do nas po darmową wycenę ogrzewania podłogowego!