Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Instalacja podłogówki

Ogrzewanie podłogowe staje się coraz popularniejszym systemem umożliwiającym ogrzewanie domów i mieszkań w okresie jesienno-zimowym. Instalacja podłogówki wypiera coraz mocniej klasyczne systemy oparte o wiszące grzejniki ścienne, podbijając rynek przede wszystkim wygoda obsługi, estetyką oraz co chyba najważniejsze oszczędnościami w nakładach ponoszonych na eksploatacje systemu grzewczego.

Montaż podłogówki

Instalacja podłogówki to proces stosunkowo szybki i mało skomplikowany. Niezależnie czy mamy do czynienia z ogrzewaniem podłogowym wodnym czy elektrycznym montaż podłogówki może przebiec szybko i sprawnie. Instalacja podłogówki elektrycznej wymaga jednak dużo mniejszej ingerencji w dotychczasowy stan danego pomieszczenia czy całego domu. Dlatego też instalacja ogrzewania podłogowego elektrycznego polecana jest dla osób przeprowadzających jedynie częściowy remont, nie mających zamiaru inwestować w skuwanie wylewki podłogowej.

instalacja podłogówki

Ogrzewanie podłogowe wodne

Ogrzewanie podłogowe wodne polecane jest z kolei dla inwestorów, którzy są na etapie tworzenia nowego budynku. To jak zainstalować podłogówkę wodną wymaga podejścia kompleksowego, już na etapie tworzenia wylewki w pomieszczeniach.

Instalacja podłogówki wodnej sprowadza się do wyrównania podłoża, zaizolowania go oraz położenia systemu rur grzewczych, ułożonych w zaplanowane wcześniej układy. Całość gotowej instalacji zalewa się wylewką jastrychową i dopiero na takiej podbudowie kładzie się już finalnie podłogę.

Instalacja podłogówki

Jeśli jesteśmy zdecydowani co do tego jaki typ ogrzewania podłogowego wybrać, stajemy przed kolejnym dylematem, a mianowicie komu zlecić instalację podłogówki. Problem ten jest dużo bardziej skomplikowany, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać gdyż szczelność i brak awarii w przypadku ogrzewania podłogowego, pracującego pod podłogą jest niezwykle istotna. Sumienność ekipy montażowej to często element przesądzający o późniejszej jakości użytkowania systemu podłogowego. Jeśli rozważasz instalację ogrzewania podłogowego, to napisz do nas, a otrzymasz darmową wycenę systemu wraz z montażem!