Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Grzejniki podłogowe

Ogrzewanie stanowi jeden z istotniejszych systemów, w które wyposaża się współczesne budynki, zarówno użyteczności publicznej, o przeznaczeniu przemysłowym, jak i budynki mieszkalne. Decyzja o tym, jakie instalacje wykorzystać, stanowi niezwykle trudny etap w całości przygotowań budowlanych, a jej trudność potęguje fakt, iż musi zostać podjęta na dość wczesnym etapie budowy. W ostatnich latach szczególnym powodzeniem wśród inwestorów cieszy się ogrzewanie podłogowe. Popularna podłogówka jest szczególnie często wykorzystywana w domach jednorodzinnych i ogólnie, w budownictwie mieszkaniowym. Stanowi najczęściej wykorzystywany rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, do którego należy również ogrzewanie ścienne i sufitowe, ale oba te typy są zdecydowanie mniej znane.

Grzejniki podłogowe

Grzejnik schowany w podłodze to główny wyznacznik podłogówki dla laika. To coś, co odróżnia ogrzewanie podłogowe od klasycznego centralnego ogrzewania z grzejnikami ściennymi. W odróżnieniu od konwencjonalnych systemów grzejniki podłogowe, poprzez swoją duża powierzchnię są w stanie pracować wydajniej przy wykorzystaniu mniejszych temperatur.grzejniki podłogowe

Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Nagrzanie dużej powierzchni podłogi, wraz z warstwą wylewki i posadzki, pozwala na długie utrzymywanie ciepła w pomieszczeniu nawet w długo po zakończeniu grzania. Stanowi to niewątpliwą zaletę dla wszystkich, którym na sercu leżą oszczędności, ale równocześnie może odstraszać tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniu. Grzejniki podłogowe nie pozwalają bowiem na błyskawiczne nagrzanie pomieszczenia, jak i równie szybkie zmniejszenie temperatury. Posadzka, która przejmuje ciepło z grzejników potrzebuje dłuższego czasu na nagrzanie się i rozpoczęcie przekazywania ciepła, i równie długiego czasu na ostygnięcie. Dużo szybciej grzejniki pod podłoga są w stanie zapewnić ciepło w małych pomieszczeniach, typu przedsionek, korytarz lub łazienka i właśnie w nich są one najczęściej wykorzystywane. Innym pomieszczeniem, w którym, bardzo często można spotkać się z podłogówką jest kuchnia, co z kolei jest spowodowane faktem, iż w tym typie pomieszczeń, najczęściej spotyka się posadzki ceramiczne, które najlepiej współpracują z ogrzewaniem podłogowym.

Darmowa wycena systemu ogrzewania podłogowego?

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową wycenę systemu ogrzewania podłogowego! Nie zwlekaj!