Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Grzejniki czy ogrzewanie podłogowe

Grzejniki czy ogrzewanie podłogowe
Grzejniki czy ogrzewanie podłogowe

Wielu z nas decydując się na budowę lub zakup domu zastanawia się jak rozwiązać jego ogrzewanie. Warto to dobrze przemyśleć i zaplanować na wczesnym etapie inwestycji. Pozwoli nam to dobrze rozplanować cały system ogrzewania i wybrać możliwie najlepiej tak aby uniknąć późniejszych przeróbek.

Powinien być on możliwie najlepiej dopasowany do naszego sposobu życia, zdrowia, stylu, preferencji no i oczywiście portfela. Wybór ogrzewania w dzisiejszych czasach powinien być starannie dobrany do powierzchni domu i materiałów z jakich będzie on wykonany.

Coraz częściej budując dom odchodzimy dzięki nowoczesnym technologiom od tradycyjnych grzejników, które dominowały w domach budowanych wcześniej i pamiętamy je u dziadków i naszych rodziców.

Bardzo często zastępujemy tradycyjne grzejniki naścienne ogrzewaniem podłogowym decydując się na ciepłą podłogę w całym domu. Podłogówka w całym domu to w dzisiejszych czasach idealne rozwiązanie współpracujące praktycznie z każdym kotłem ciepła / innym źródłem zasilania domu w ciepło.

Przewaga podłogówki nad ogrzewaniem kaloryferowym

Jej wykonanie w zależności od technologii i producenta może stanowić nieco wyższe koszty wykonania całej instalacji w stosunku do tradycyjnych grzejników. Bierzemy jednak pod uwagę:

  • zaletę ciepłej podłogi w całym domu;
  • niższą temperaturę zasilania w stosunku do tradycyjnego grzejnika;
  • długi czas oddawania ciepła i wychładzania nagrzanej podłogi
  • niższa temperatura grzania podłogi w stosunku do grzejników to mniej kurzu i alergenów wewnątrz domu;
  • łatwiejsze ustawienie mebli wewnątrz domu – grzejniki nie ograniczają miejsca przy ścianach;
  • inne czynniki.
Grzejniki czy podłogówka
Grzejniki czy podłogówka?

Niektórzy producenci jednak (w tym nasza firma) oferują podłogówkę już w cenie tradycyjnego, kaloryferowego ogrzewania. Z całą pewnością warto o tym pomyśleć! Z całą pewnością zwróci się ona w trakcie ogrzewania pozwalając dostrzegać wiele zalet z jej wyboru.

Pozostałe możliwości ogrzewania podłogowego

Innym bardzo ważnym aspektem o którym warto wspomnieć jest możliwość:

  • pominięcia kotłowni w domu czyli tego z czym borykali się nasi dziadkowie. Dzisiejsze piece to zamknięte formy designerski dopasowane do naszego domu albo pozwalające się ukryć w zabudowie łazienkowej czy kuchennej.
  • sterowania temperaturą domu na odległość. Wyłączenie / włączanie lub obniżenie temperatury w domu przez internet lub poprzez aplikację z pozycji naszego smartfona lub tabletu.
  • programowania lub uruchamiania instalacji w zależności od naszych upodobań pozwoli nam i domownikom cieszyć się odpowiednią temperaturą w całym domu tak jak my tego będziemy chwili i kiedy będziemy chcieli bez podrażania kosztów z tym związanych.

Oszczędności z tym związane będą dodatkowym atutem wyboru takiego rozwiązania grzewczego jakim jest OGRZEWANIE PODŁOGOWE i PODŁOGÓWKA w CAŁYM DOMU. Zgłoś się do nas, jeśli jesteś zainteresowany ofertą na ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie domu i mieszkania.


Polecane posty: systemy ogrzewania podłogowego, ogrzewanie ścienne.