Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Dotacja do fotowoltaiki

Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych, mnóstwo osób poszukuje specjalnych metod wsparcia pieniężnego. Dotacje do fotowoltaiki są ważnym składnikiem, gwarantującym propagowanie uzyskiwania energii elektrycznej ze słońca. Dotacje na fotowoltaikę przyznawane są z projektów rządowych i gminnych. Doskonałą wiadomością dla właścicieli paneli słonecznych jest szansa potrącenia poniesionych kosztów od podatku. Należałoby starać się o dofinansowanie fotowoltaiki z programu rządowego „Mój Prąd”. Zamiarem, jaki ma owa dotacja na panele fotowoltaiczne jest podniesienie produkcji energii elektrycznej poprzez mikro elektrownie fotowoltaiczne.

dotacje-na-panele-fotowoltaiczneCzemu należałoby zainwestować w fotowoltaikę?

Dotacje do ogniw fotowoltaicznych to numer jeden dla osób zaciekawionych zdobywaniem energii ze słońca. Od 23 lipca 2019 roku jest szansa zdobycia dotacji w wielkości 5000 zł z Programu Priorytetowego “Mój Prąd”. Choć zakup paneli fotowoltaicznych wciąż wiąże się z dużym nakładam pieniężnym, to natomiast dzięki dotacji staje się on bardziej atrakcyjny. Więc także jeszcze więcej osób może pozwalać sobie na korzystanie z zielonej energii, natomiast wraz z dotacją taka inwestycja w fotowoltaikę zwraca się już w ciągu paru lat.

Program Mój prąd – dotacja do fotowoltaiki

Program Mój prąd jest prawdopodobnie najpopularniejszym rządowym projektem umożliwiającym zakup instalacji fotowoltaicznych. Osoby ubiegające się o dofinansowanie muszą spełnić parę wymogów. Przede wszystkim przed złożeniem wniosku powinieneś mieć skończony schemat instalacji. Inwestycja, o dofinansowanie jakiej wnosisz, winna być mikroinstalacją o mocy w rozdziale od 2 do 10 kWp. Dzięki dotacji możesz opłacić choćby 50% całej instalacji, pamiętając, iż optymalna wartość dofinansowania stanowi w 2021 roku 3000 zł. Po otwarciu swej elektrowni solarnej należy stosować ją poprzez co najmniej 5 lat. Po upływie tego momentu instalacja może zostać poszerzona. Wniosek możesz złożyć tylko drogą online.

Planujesz montaż paneli fotowoltaicznych? Napisz do nas po darmową wycenę!