Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Cena ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe to jeden z popularniejszych ale też i droższych w montażu i zakupie systemów grzewczych. Stopniowo powiększa się grono osób, które decydują się na skorzystanie z tego typu ogrzewania, ale wciąż widać wyraźną przewagę instalacji tradycyjnych, których koszt montażu jest znacznie niższy niż koszt podłogówki. Wiele osób niestety nie zwraca bowiem uwagi na oszczędności długoterminowe, które przynosi montaż podłogówki.

Od czego zależy cena podłogówki

Koszt ogrzewania podłogowego uzależniony jest głównie od rodzaju i jakości wykorzystanych materiałów, a to wiąże się z tym jaki rodzaj podłogówki zamierzamy zamontować. Ogromny udział w ostatecznej cenie ogrzewania podłogowego ma także koszt robocizny, który w przeciwieństwie do cen materiałów jest dość mocno zróżnicowany

cena ogrzewania podłogowego
cena ogrzewania podłogowego

W momencie gdy zamierzamy sami obliczyć koszt podłogówki musimy wziąć pod uwagę nie tylko ceny rur, rozdzielaczy czy sterowników, ale także ceny materiałów izolacyjnych oraz koszty wylewki. Cena podłogówki będzie wahać się w zależności od tego czy np. wybierzemy tańszy styropian jako formę izolacji, czy specjalne płyty izolacyjne. Podobnie sytuację będzie wyglądać z tańszymi rurami polipropylenowymi, a droższymi miedzianymi.

Cena ogrzewania podłogowego

Cena ogrzewania podłogowego w zależności od rejonu w jakim zamierzamy przeprowadzić montaż może wahać się od 150 zł do 200 zł za m2. Tak duże rozpiętości cenowe są uzależnione od tego czy w danym rejonie dostępność do wykwalifikowanych ekip jest duża oraz od tego jaki jest popyt na tego rodzaju usługi. Z najwyższymi cenami i najdłuższymi terminami u doświadczonych fachowców spotkamy się w dużych aglomeracjach miejskich, takich jak Warszawa czy Wrocław. Z kolei najniższe ceny będą obowiązywały w małych miasteczkach i na wsi.

Jeśli chcesz otrzymać darmową wycenę ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami!